Süper Fare Nerededir, Nerdedir

www.neresidir.com

www.buradadir.com

www.yerelsecimvideo.com

 

 

 Süper fare, dünya basınında manşet

 

 

Süper fare, dünya basınında manşet

Genetik değişiklikle olağanüstü fiziksel kabiliyetlere sahip "süper fare" yaratılması, bilim çevrelerinde olduğu kadar kamuoyunda da büyük heyecan yarattı.

Independent ve Guardian gibi ciddi İngiliz gazeteleri, bu çalışmayla ilgili haberi manşetlerden verdiler. Independent Gazetesi "Dünyayı sarsan fare" başlığıyla yayınladığı haberde, farenin değiştirilen geninin insanlarla ortak bir gen olduğuna dikkat çekti ve bu teknolojinin insanlara da uygulanabileceğini bildirdi.

DURMADAN KOŞMAK

Sadece bir geni değiştirilerek geliştirilen fare türü, saatte 20 metre hızla yorulmaksızın 6 kilometre koşabiliyor. Fransa Turu’nu 7 kez kazanan ünlü Amerikalı bisikletçiye atfen "Farelerin Lance Armstrong’u" diye tanımlanan farenin bu performansı, Alplerde bir bisikletçinin durmaksızın pedal çevirmesine eşdeğer gösteriliyor.

SIK CİNSEL YAŞAM

Bilim dünyasında büyük yankı yaratan süper fare, normal farelere oranla daha sık cinsel ilişkiye girebiliyor.

DAHA UZUN YAŞAM

Daha uzun yaşayan ve kilo almadan yüzde 60 daha fazla yiyebilen süper fareden 500 üyelik bir koloni oluşturan Amerikalı bilim adamları, insanlarla ortak olan tek bir gen üzerinde yapılan değişikliğin yarattığı olağanüstü kabiliyetler karşısında hayrete düştüklerini belirttiler. Bilimadamları, araştırmanın insanların genlerini geliştirme yolunda bir hazırlık amacıyla yapılmadığına dikkat çektiler. Bu teknolojiden yararlanılarak gelecekte sporcuların doğal yeteneklerini geliştirmekte kullanılabilecek yeni ilaçlar üretmenin mümkün olabileceğini kabul ettiler.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !